Strona główna
ZAPROSZENIE
Image Image

Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii


oraz Ferring Pharmaceuticals

serdecznie zaprasza na warsztaty,

które odbędą się w restauracji „Gerwazy” w Bydgoszczy, ul. Gajowa 2

(w sąsiedztwie restauracji „Telimena” ul. Fordońska 15)

26 lutego o godzinie 16:30 (piątek)


Program:

Prof. dr. hab. n. med. Witold Bartnik z Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii CMKP w Warszawie

pt. „Zastosowanie kortykosteroidów w nieswoistych zapaleniach jelit. Budezonid MMX w leczeniu WZJG.”


Dr hab.n. med. Maria Kłopocka z Centrum Endoskopii Zabiegowej

w Bydgoszczy

pt.„ Nowy konsensus nadzoru onkologicznego w chorobach zapalnych jelit”Po zakończeniu wykładów i dyskusji zapraszamy na lunch.Kontakt:

Magda Brzezińska tel. 600 031 475

Zbigniew Kula tel. 606 464 455

 

 
Jubileuszowe Zebranie Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii

Drogie koleżanki i koledzy!

Serdecznie zapraszam na czwarte w tym roku spotkanie Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii

W dniu 12 grudnia o godzinie 16:30 w HOTELU SŁONIECZNY MŁYN w Bydgoszczy ul. Jagiellońska 96 odbędzie się jubileuszowe zebranie Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii z okazji 20 - lecia założycielskiego zebrania Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego.

Plan spotkania:

 1. Początki gastroenterologii w Polsce” dr n med. Zbigniew Kula

 2. Początki gastroenterologii w Bydgoszczy” dr n med. Grażyna Mierzwa


Na zakończenie zapraszamy na spotkanie towarzyskie w gronie przyjaciół.

W imieniu Zarządu Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa

Gastroenterologicznego dr n. med. Zbigniew Kula

 
Składki
Drogie koleżanki i koledzy!

Uprzejmie proszę o dokonanie wpłaty składek członkowskich Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii w wysokości 100 PLN ma konto Polskie Towarzystwo Gastroenterologii Oddział Kujawsko-Pomorski

BRE Bank SA 75114010520000533867001001

PTG-E Oddział Kujawsko Pomorski, ul. Curie Skłodowskiej 9, 85-094 Bydgoszcz

iconList do Przewodniczących Oddziałow dotyczący składek członkowskich za 2016rok (841.16 KB)

 
V Kujawsko-Pomorski Dzień Gastroenterologiczny
 Image
 
           Image
Szanowni Państwo,

W imieniu Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego mamy zaszczyt już po raz piąty serdecznie zaprosić Państwa do udziału w Konferencji “V Kujawsko-Pomorski Dzień Gastroenterologiczny”, która odbędzie się w dniu 12 grudnia 2015 roku w Hotelu Słoneczny Młyn w Bydgoszczy. Do udziału w spotkaniu serdecznie zapraszamy Kolegów lekarzy gastroenterologów, internistów, pediatrów, chirurgów, a także lekarzy rodzinnych oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką Konferencji.  Jesteśmy przekonani, że wykłady wybitnych Ekspertów będą dla Państwa interesujące, a co najważniejsze, wyniesiona z nich wiedza będzie pomocna w codziennej pracy z pacjentami. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa do Bydgoszczy!


prof. dr hab. n. med.
Mieczysława Czerwionka-Szaflarska

 
Spotkanie szkoleniowe Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii
Drogie koleżanki i koledzy!

Serdecznie zapraszam na trzecie w tym roku spotkanie szkoleniowe Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii

W dniu 8 października o godzinie 18:15 w restauracji „Gerwazy” w Bydgoszczy, ul. Fordońska 15 (w sąsiedztwie restauracji „Telimena”), odbędzie się zebranie naukowo-szkoleniowe Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii.

Program zebrania:

 1. „Innowacyjne rozwiązania leczenia choroby refleksowej przełyku ” dr Mirosław Kociecki
 2. "Ektopia przełyku - prezentacja przypadku" dr Magdalena Kaczmarek –Talkowska
 3. "Choroba refluksowa przełyku - prezentacja przypadku" dr Grażyna Mierzwa
 4. „Wartość kliniczna badania 18F-FDG PET/TK w porównaniu z kolonoskopią w rozpoznawaniu raka i zaawansowanego gruczolaka jelita grubego” dr Zbigniew Kula
 5. Dyskusja

Po wakacjach życzę, aby nasze spotkania stanowiły dalszą inspiracje do doskonalenia się i współpracy, a to co robimy było cenne i miało sens.

W imieniu Zarządu Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa

Gastroenterologicznego dr n. med. Zbigniew Kula

 
Spotkanie szkoleniowe Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii

Drogie koleżanki i koledzy!

Serdecznie zapraszam na drugie w tym roku spotkanie szkoleniowe Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii
 
W dniu 23 kwietnia o godzinie 18:30 w HOTELU MERCURE SEPIA w Bydgoszczy ul. Marszałka Focha 20 (vis a vis Opera Nova) odbędzie się zebranie naukowo-szkoleniowe

Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii.

Planowany program zebrania:

 1. „Fakty i mity na temat inhibitorów pompy protonowej ” dr Mirosław Kociecki

 2. Dyskusja 10 min.

 3. "Przerzuty raka nerki do przełyku - prezentacja przypadku"

 4. Katarzyna Kłonowska-Majchrzak, Zbigniew Kula 7 min.

 5. "Pierwotny czerniak przełyku - prezentacja przypadku"

 6. Dariusz Bała, Zbigniew Kula 7 min.

 7. Dyskusja 10 min.

 

Ponieważ zbliżają się Święta Wielkanocne życzymy spędzenia tego pięknego czasu odpoczywając, delektując się wspaniałościami świątecznego stołu i ciesząc się kontaktem z bliskimi.

Image

W imieniu Zarządu Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego
dr n. med. Zbigniew Kula

 
Prof. Mieczysława Czerwionka Szaflarska z tytułem Kobieta Medycyny 2015

Miło nam poinformować, że Pani Prof. Mieczysława Czerwionka-Szaflarska, Kierownik Kliniki Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii Szpitala Jurasza znalazła się w gronie 5 laureatek i uzyskała tytuł Kobiety Medycyny 2015. Tytuł nadawany jest przez redakcję Portali Medycznych. To już druga edycja plebiscytu Kobiety Medycyny organizowanego przez redakcję Portali Medycznych, a odbywającego się pod honorowym patronatem Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej. Wśród laureatek są również: Pani Ewa Błaszczyk – założycielka Kliniki Budzik, dr n. med. Małgorzata Popławska - dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, prezes Związku Pracodawców Ratownictwa Medycznego, wiceprzewodnicząca Okręgowego Sądu Lekarskiego w Krakowie, prof. dr hab. med. Alicja Chybicka - senator RP, prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Pani Krystyna Wechmann - prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”, wiceprezes Polskiej Koalicji Organizacji Pacjentów Onkologicznych.

Pani Profesor jest specjalistą chorób dzieci, alergologii, gastroenterologii, gastroenterologii dziecięcej. Kliniką kieruje od 1988 roku. Swoją karierę zawodową i naukową rozpoczęła w Państwowym Szpitalu Klinicznym w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Od roku 1973 związana zawodowo z Bydgoszczą, gdzie rozpoczęła pracę w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym, a następnie w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza. Pani Profesor w latach 1990-1996 pełniła funkcję Dziekana Wydziału Lekarskiego ówczesnej Akademii Medycznej im. L. Rydygiera w Bydgoszczy. W latach 1996-1999 objęła stanowisko Prorektora ds. Studenckich, a w latach 2002-2004 stanowisko Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą. W latach 2004-2005 pełniła funkcję Pełnomocnika Rektora UMK ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przez wiele lat pełniła funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pediatrii. Obecnie od 2013 roku pełni funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie gastroenterologii dziecięcej. Od 18 lat jest Dyrektorem Podyplomowej Szkoły Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Została uhonorowana przez dzieci Orderem Uśmiechu, Lekarzy medalem Gloria Medicine oraz Gloria Pediatriae.

Sukces ten jest nie tylko osobistą satysfakcją wszystkich laureatek, ale też istotnie przyczynia się do rozwoju medycyny i poprawy warunków leczenia ludzi w Polsce. Za to gorąco im dziękujemy i życzymy dalszych, równie niezwykłych triumfów.

~Portale Medyczne

 
Spotkanie szkoleniowe Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego
Drogie koleżanki i koledzy!
 
Serdecznie zapraszam na pierwsze w tym roku spotkanie szkoleniowe Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego. Wszystkim, którzy powierzyli mi przewodnictwo nad naszym oddziałem gorąco dziękuje. Chciałbym tchnąć nowego ducha w działalności naszego towarzystwa i otworzyć je szerzej dla wszystkich lekarzy mających potrzebę i ochotę podzielenia się swoimi doświadczeniami zawodowymi i refleksjami. Czekam na sugestie i uwagi dotyczące następnych spotkań (propozycje tematów, miejsce spotkań, zgłoszenia wystąpień).
 
Z koleżeńskim pozdrowieniem Zbigniew Kula
 
 
 
Zapraszamy do Centrum Onkologii!
 
W dniu 16 marca o godzinie 16:00 w Centrum Onkologii w Bydgoszczy (sala konferencyjna na pierwszym piętrze) odbędzie się zebranie naukowo-szkoleniowe Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii. Planowany program zebrania:
 
1. Nowoczesne metody leczenia raka jelita grubego. Prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski
 
2. Diagnostyka i leczenie endoskopowe wczesnego raka przełyku, żołądka i jelita grubego – prezentacja własnych przypadków. Dr n. med. Zbigniew Kula
 
3. Dyskusja
 
 
W imieniu Zarządu Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego dr n. med. Zbigniew Kula
 
Nowy Zarząd 2015

Bydgoszcz, 13.02.2015


W dniu 13 lutego 2015 roku w Centrum Endoskopii Zabiegowej Szpitala Uniwersyteckiego im dr. J. Biziela odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii w trakcie którego ukonstytuował się nowy zarząd w składzie:

Przewodniczący: dr n. med. Zbigniew Kula

Zastępca Przewodniczącego: dr hab. n. med. Maria Kłopocka

Sekretarz: dr hab. n. med. Jacek Budzyński

Skarbnik: dr n. med. Grażyna Mierzwa

Członkowie: dr n. med. Grażyna Bała, dr n. med. Zbigniew Banaszkiewicz, dr n. med. Czesław Świątczak

Komisja Rewizyjna: Przewodnicząca: dr n. med. Agnieszka Meder,

Członkowie: dr Maciej Kowalski, dr n. med. Andrzej Kuźmiński

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 nast. » koniec »»

Pozycje :: 15 - 28 z 54