Strona główna arrow Zebrania i wydarzenia arrow Relacja ze spotkania szkoleniowo-naukowego w bydgoskim Myślęcinku 12.12.2019 roku
Relacja ze spotkania szkoleniowo-naukowego w bydgoskim Myślęcinku 12.12.2019 roku

Relacja ze spotkania szkoleniowo-naukowego w bydgoskim Myślęcinku 12.12.2019 roku

W dniu 12.12.2019 roku w bydgoskim Myślęcinku odbyło się spotkanie szkoleniowo-naukowe członków Oddziału Kujawsko- Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii.

W części naukowej omówiono przypadek kliniczny „Pacjent 19 – letni z chorobą Crohna i zaburzeniami psychosomatycznymi”. Wykład wygłosiła dr n. med. Grażyna Mierzwa z Poradni Chorób Jelitowych Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy. Dodatkowo omówiono bezpieczeństwo preparatu Sanprobi – wykład wygłosiła pani mgr Karolina Wajnor .

Image

Gościem specjalnym spotkania był dr hab. n. med. Błażej Misiak z Katedry i Zakładu Genetyki, Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, który wygłosił wykład „Mikrobiom jelitowy i jego znaczenie w rozwoju i leczeniu zaburzeń psychosomatycznych”.

Image

Wygłoszone wykłady skłoniły uczestników spotkania do ożywionej dyskusji na temat trudności diagnostycznych w gastroenterologii, zwłaszcza dotyczących chorób czynnościowych przewodu pokarmowego oraz pozwoliły podzielić się własnym doświadczeniem klinicznym.

Image

Image

Druga część spotkania szkoleniowo-naukowego w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia upłynęła w iście artystycznym duchu. Wysłuchano koncertu kolęd- kolędy zaśpiewała i zagrała na pianinie córka naszej koleżanki Julia Brymora.

Image

Natchnieni duchem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczestnicy spotkania zasiedli do kolacji, przy której rozmawiano nie tylko na tematy medyczne, ale składano sobie także świąteczne życzenia. Oczywiście nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, którego dzielnie zastąpiła pani mgr Karolina Wajnor.

Image


Z koleżeńskim pozdrowieniem i nadzieją, że się podobało oraz do zobaczenia na kolejnych spotkaniach Oddziału Kujawsko- Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii.

Opracowanie i fotografie: A. Wileńska